Zdravie a stres

Zdravie, ako kľúč k šťastnému životu

Unikátny projekt, cez ktorý vysvetľujem, ako môžeme zmenou myslenia, stravovacích návykov, prácou s emóciami a vlastnými myšlienkami predchádzať chronickým problémom a ťažkostiam. Riešim tiež to, ako si vo veľkej miere dokážeme pomôcť sami, ak takéto ťažkosti už náhodou máme.

Kombinujem prvky čínskej medicíny a psychosomatiky s ohľadom na obdobie a prostredie, v ktorom aktuálne žijeme. Človek sa skladá z viacerých častí, no musíme ich vnímať ako celok. Čo máme robiť sami so sebou, aby sme boli šťastní, zdraví a dokázali zo seba dostať to najlepšie.

Hlavné oblasti prednášok:

 1. Podľa typu stresu
 2. Podľa 3 pilierov
 3. Podľa potreby

1. Podľa typu stresu

Ako zvládnuť akútny stres

 • Ako zvládnuť náhle stresové situácie, ako nespanikáriť a ako aj v zložitej situácii rozmýšľať konštruktívne. (trvanie 1-2 hod.)

Ako zvládnuť chronický stres

 • Chronický stres pramení z dlhodobej záťaže, ktorú neriešime alebo s ňou nepracujeme. Je to nazbieraná záťaž z pracovných a rodinných povinností, očakávaní spoločnosti, dezinformácií a pod. (trvanie 2 hod.)

Pre maximálny výsledok odporúčam skombinovať prednášky Ako zvládnuť akútny stres a Ako zvládnuť chronický stres dokopy. (trvanie 4 hod.)

2. Podľa 3 pilierov

Ako pracovať s myslením

 • Naše myšlienky sú jedným zo základných pilierov zdravia. Práve ony rozhodujú, čo vnímame ako svoju realitu. Len málokto vie, ako s nimi reálne pracovať a že sa dajú aj riadiť a meniť. Pritom ich stačí len pochopiť.

Ako pracovať s emóciami (strach, hnev a i.)

 • Emócie sú našou základnou hybnou silou. Otázkou je, či nás ovládajú, alebo ich vieme manažovať. Aby sme ich mohli efektívne riadiť, musíme im v prvom rade porozumieť.

Životospráva a rovnováha v tele

 • V zdravom tele, zdravý duch. Strava a správne návyky sú základom nášho zdravia. Ak robíme to, čo naše telo potrebuje, tak sa nám odmení v podobe energie, vitality, čistej mysle, rozvahy
  a tých správnych rozhodnutí.

3. Podľa potreby

Ako predísť vyhoreniu alebo ako z neho von

 • Vyhorenie. Často si jeho prítomnosť vo svojom živote ani neuvedomujeme, no ak s ním nezačneme niečo robiť, môže to mať fatálne následky.

Problémy s trávením a vylučovaním – čo s tým a ako na to?

 • V súčasnosti mnoho ľudí trápi chronický zápal žalúdka alebo problémy s vylučovaním. A z nich následne vznikajú ďalšie komplikácie alebo alergie.

Budíte sa v noci a nechcete to riešiť liekmi? Hľadáte iné alternatívy?

 • V závislosti od času, v ktorom sa budíme, vieme odhaliť, ktorý z našich orgánov je preťažený. Následne formou zmeny stravovania a návykov dokážeme zvýšiť kvalitu svojho spánku. Vďaka tomu získame viac síl a energie.

Hrubé a tenké črevo ako základ imunity

 • Až 80 % imunity je o črevách. Ak sú oslabené, lebo je narušené ich prirodzené prostredie, dochádza k znižovaniu obranyschopnosti nášho organizmu. Niekedy je to vplyvom stresu, inokedy nekvalitnou stravou. No zvyčajne je to ich kombinácia.

Ako pracujem?

Jednorazová prednáška

 • „Pomôžte ľuďom pochopiť, aké dôležité je riešenie Zdravia a stresu v bežnom živote.“

Pravidelné prednášky

 • Zmeňte svoje návyky a návyky ľudí okolo seba a ukážte im, že vám záleží na ich dlhodobom zdravotnom stave.
 • Prednášky napr. 1x mesačne, na ktorých sa budú rozoberať jednotlivé témy do hĺbky a riešiť napredovanie jednotlivcov.
 • ODPORÚČANIE: Každý mesiac sa môžem venovať inému orgánu (žalúdok, pečeň, a pod.)
banner bottom

Máte záujem o moje služby?

Príďte na jednu z prednášok alebo si dohodnite konzultáciu a naštartujte zmenu, ktorá vám pomôže...

Kontaktný formulár

Moment, prosím, formulár sa nahráva...